Uživatelské jméno: Heslo:

Partnerské město

vše o našem partnerském městě

Partnerské město Himmelkron

obec s mimořádnými příležitostmi rozvoje na evropské dopravní ose A9/A 70-B 303

Naše partnerská obec má dlouhou historii, obrazy, které jsou umístěny v zasedací síni radnice, to dokazují. Je jen o několik desítek let mladší než město Kynšperk nad Ohří. Himmelkron, který byl založen v roce 1279, leží v jihozápadním výběžku Krušných hor v Kulmbašské zemi a poblíž Franckého lesa. Tři staletí tu působily jeptišky v klášteře Cisteriánů a velmi významně jej proslavily. Markrabí z Bayreuthu přestavěli klášter na letní rezidenci.

Také dnes láká středohorská krajina do údolí Bílého Mohanu, do moderně přeměněného Himmelkronu. Nové silnice, pěstěné zahrady, zeleň a turistické stezky se doplňují s moderními zařízeními pro volný čas: tělocvičny, víceúčelové sportoviště, tenisové kurty, fotbalové hřiště, dráha pro skateboard, střelnice, bazén s vyhřívanou vodou.
V obci je na čtyřicet různých spolků, ve kterých mohou obyvatelé Himmelkronu realizovat své zájmy a záliby. Přátelé umění najdou v Himmelkronu a Lanzendorfu zajímavé historické pamětihodnosti: klášterní kostel Cisterciánů, pozdně gotickou křížovou chodbu s mnoha anděly hrajícími na hudební nástroje, nově vytvořené muzeum klášterního kostela, rytířskou kapli a další pamětihodné relikvie z časů markrabí, farní kostel v Lanzendorfu s četnými náhrobky ukazuje na původní rytířské obyvatele.

Evangelicko-lutheránská diakonie poznala vhodnou polohu Himmelkronu už v minulém století. Založila zde domovy a školy. Vytvořily se zde domy jednoty vzdělání a volného času. Mnoha postiženým lidem se stal Himmelkron druhým domovem. Jsou plně začleněni do běžného života, žijí v moderních, speciálně upravených domovech a pracují v nově vytvořených dílnách. Celé zařízení je značně podporováno obcí Himmelkron a státem.
Himmelkron je nazýván "Obec přátelská k postiženým lidem".

V současné době má Himmelkron kolem 3 800 obyvatel, jeho součástí jsou i další dvě obce: Lanzendorf  (v roce 2004 oslavil 700 let od svého založení) a Gössenreuth (v roce 2004 oslavil 500 let od svého založení).
Lidé zde najdou 1 700 pracovních míst. Nejvíce se obec pyšní nejmodernějším vodovodním zařízením a kanalizací.

Za veškerou současnou práci obec obdržela vyznamenání: "Obec uvědomující si význam životního prostředí".

DATUM

Čtvrtek, 23.květen 2024

Svátek slaví Vladimír

 
AKTUALITY
 
22.05.2024
17.05.2024
17.05.2024
 
Více aktualit
 
360° FOTO

Virtuálni prohlídka vybraných částí města.

 

Kynšperský čáp

ZTRÁTY A NÁLEZY
 
15.03.2024
04.03.2024
18.10.2023
 
Archiv zpráv
 
SPORTOVIŠTĚ

Veřejná městská sportoviště, víceúčelové hřiště